Rekondiční a regenerační masáže

Ať už patříte k aktivním sportovcům či dáváte přednost pasivnímu či dokonce jednostrannému pohybu v práci, rekondiční a regenerační masáže jsou to pravé pro posílení vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu.

Rekondiční a regenerační masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. Rekondiční a regenerační masáže jsou ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, bolestech pod lopatkou, migrény, regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. 


Klasickými technikami jsou hnětení a tření cílových oblastí nejčastěji pomocí masážních olejů. Obě masáže se vzájemně dokonale doplňují. Zatímco rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu,

Zásadní význam rekondiční a regenerační masáže spočívá hlavně v prevenci, která nabývá u moderního člověka obklopeného špatnými životními podmínkami na důležitosti.

Rekondiční a regenerační masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se také podílejí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či jen velké fyzické námaze. Výrazný je jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.

  • napomáhají regeneraci svalstva a tkání
  • zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
  • podporují lymfatický a cévní systém systému v odplavování toxinů
  • mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
  • zbavují pocitů ztuhlosti

Rekondiční a regenerační masáže nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy, kvůli jejich intenzitě. Dále pak pro pacienty s nádorovým onemocněním či zápaly a infekcemi. Jinak lze tyto masáže brát jako ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení.