Lávové kameny

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se nahřáté lávové kameny pokládají na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa) nebo se s kameny prohřívá a masíruje – ideální je kombinace obojího.

Při masáži do vás nádherně prostoupí teplo, které sálá z vyhřátých lávových kamenů, které jsou zahřáty právě tak, aby vydávaly toto příjemné teplo a to po celou dobu masáže, kdy postupně dochází k jejich obměně. Při masáži dochází k aktivování energetických drah v těle, masáž velice blahodárně působí na mysl masírovaného a perfektně uvolňuje ztuhlé svaly, které se po provedené masáži krásně prohřejí a uvolní. Jedná se o velice exkluzivní masáž, při které se využívá těch nejlepších olejů a masérských technik.

Po provedené masáži se budete cítit dokonale uvolnění a připravení na další příjemné chvíle přicházejících dnů.

Při masáži horkými kameny se většinou využívají velice kvalitní lávové kameny a oleje. Nemálo z masírovaných popisuje, že navodit tak příjemné pocity při masáži dovede jen masáž horkými kameny. Právě proto je tak velice žádaná nejen po celém světě, ale i u nás.

Účinky masáže:

  • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
  • Hluboce relaxuje a harmonizuje
  • Postupně prohřívá celé tělo
  • Pomáhá detoxikaci organismu
  • Vyrovnává energii v těle

Více o lávových kamenech

Kvalita složení lávových kamenů může být různá a proto platí úsloví, že nejsou lávové kameny jako lávové kameny.

Láva samotná je vyvěrající, lehká, porézní a téměř neschopná žádné akumulace tepla. Oproti tomu lávové kameny z hlubších vrstev lávy obsahují řadu kovů, které teplo výborně akumulují i předávají. Ovšem i hlubší vrstvy lávy jsou pak svojí kvalitou a složením velmi odlišné, podle toho, z jaké lokality pocházejí.

Pro laika není vůbec jednoduché rozpoznat, zda se jedná o kvalitní či nekvalitní lávové kameny či zda to vůbec lávové kameny jsou. Mnohdy až po geologickém rozboru se zjistí, že to vlastně ani lávové kameny nejsou.


Rady při výběru lávových kamenů

1. Při výběru není rozhodující počet kusů kamenů v setu, ale důležitější je velikost (váha).

Příklad:

Můžete si pořídit 53 kamenů o průměrné váze 100g (53×100=5,3 kg), nebo 30 kamenů o prům. váze 250g (30×250=7,5 kg).

Z příkladu je vidět, že v druhém případě máte k dispozici lávové kameny, které mají o 2,2 kg lávové hmoty více.

2. Je důležité vědět, z čeho jsou lávové kameny tvořeny (prvky, minerály, geologické označení).

Například " čedičové lávové kameny " je nedostatečný popis, protože je zde velké množství možností složení takových kamenů.


3. Lávové kameny často vypadají na obrázku zcela jinak než ve skutečnosti.

Například na obrázku jsou tmavě černé a po objednání ve skutečnosti dostanete kameny různých barev (šedé, načervenalé, černé), což není dobré, protože správně bychom při masáži měli používat lávové kameny stejného složení a kvality.


4. Prodejce musí být schopen doložit původ, složení a základní vlastnosti lávových kamenů.

Ani to, že jsou všechny kameny černé, totiž neznamená, že jsou kvalitní a může se klidně jednat o horniny ze skupiny bazaltů, které tvoří hlavně minerály (křemen a živec). Hornina neobsahuje tzv. "vulkanické sklo", které je hlavním nositelem tepelně akumulačních vlastností. Více na:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Gabro

 

5. Tvar a povrchová úprava kamenů

Komerčně nabízené lávové kameny jsou oblé (mají "bříško") a dokonale vyhlazené.

Oblé lávové kameny mají tu nevýhodu, že se při masáži i při pokládání dotýkají jen malou částí plochy a tím se promarní velká část tepla.

Dokonale vyhlazené lávové kameny zase snadno vykluzují z dlaní a z částí těla, kde mají být položeny (čakry, meridiány, problematická místa).

Lávové kameny s výraznější plochou a tolik nevyhlazené dokonale prohřívají, lépe se drží a nesjíždějí z míst, na která je položíme.